O Nas

52651dd4ea21b65d6829e7436886b860
thumbnail_IMG_1815

St. Elizabeth Seton English School (SESES) to program nauki języka angielskiego jako drugiego języka dla dzieci i młodzieży, w wieku od 5 do 15 lat. Jest on wzorowany na popularnym i skutecznym programie amerykańskiego katolickiego nauczania w domach programem św. Elżbiety Seton, sporządzonego dla amerykańskiej młodzieży. Amerykański program obejmuje wszystkie przedmioty, które pomagają młodym Amerykanom w równoważeniu programów szkół publicznych w USA bez udziału w publicznej szkole. Najważniejsze jest to, że koncentruje się przede wszystkim na wartościach rodziny i wierze chrześcijańskiej jako podstawie edukacji młodzieży. Podobnie jak amerykański program szkoły St. Elizabeth Ann Seton, SESES stara się zjednoczyć wiarę katolicką, rodzinę i wartości chrześcijańskie jako podstawę swojego programu edukacyjnego. Jednak w przeciwieństwie do amerykańskiego programu, SESES koncentruje się na programie nauczania angielskiego i dostosowuje go do młodzieży, dla której angielski jest drugim językiem. Znajomość języka angielskiego jest ważna w miejscach na całym świecie, gdzie dzieci muszą uczyć się go, aby pomóc im w przyszłości. Potrzebują oni poczucia pewności, że potrafią mówić i posługiwać się tym językiem. Dzięki dostosowaniu i dzieleniu się programem nauczania opartym na chrześcijańskiej miłości, SESES stara się przynosić korzyści dzieciom i młodzieży z całego świata, aby pomóc im w odkrywaniu języka angielskiego jako własnego. Aby dowiedzieć się więcej o naszej metodzie , kliknij tutaj.

thumbnail_IMG_1815

Magdalena Gołębiowska to właśnie jej pomysł, aby wprowadzić nową katolicką szkołę nauki angielskiego dla dzieci i młodzieży do Polski. Magda jest z centralnej Polski i ukończyła ekonomię w Warszawie. Jej zainteresowania to: psychologia, języki obce, podróże, jazda rowerem, zdrowe odżywianie i wizaż. Najważniejszy jest jednak dla niej Bóg i jej wiara.

Magda często podróżowała do USA, gdzie uczęszczała na kurs językowy. Jest zachwycona tamtejszą metodą nauczania, gdzie nacisk kładzie się przede wszystkim na konwersację. Zajęcia były bardzo ciekawe, kreatywne i jednocześnie zabawne co powodowało, że nigdy nie można było się nudzić.

Pewnego dnia po powrocie do Polski poczuła pragnienie, aby połączyć swoją wiarę z nauką angielskiego dzieci. Zauważyła taką potrzebę, dlatego też postanowiła przeprowadzić różne poszukiwania. Skontaktowała się ze swoim znajomym, który jest amerykańskim profesorem angielskiego oraz założycielem innej szkoły angielskiego, NativeEnglishSchool.PL. James zasugerował, aby nazwać szkołę po rodzimym anglojęzycznym świętym i przypomniał sobie bardzo popularny amerykański program katolickiego uczenia w domach, Szkoła św. Elżbiety Anny Seton. Zaproponował, aby skupić się na ich programie nauki angielskiego i dostosować go do polskich dzieci i młodzieży. Święta Elżbieta Seton była wspaniałą amerykańską nauczycielką z ogromną miłością do dzieci. Pasowało to do wizji Magdy i zainspirowana tym postanowiła uczynić tę koncepcję i szkołę swoją pasją.

James Bohrer, pochodzi z północnego Ohio w USA, jest założycielem i właścicielem Englishservices.PL and NativeEnglishSchool.PL.  Uczęszczał na kurs szkoleniowy dla nauczycieli i od tego czasu przez kilka lat pracował jako profesor ESL. James w swoim życiu pracował w wielu innych dziedzinach, w tym jako pośrednik w firmie nieruchomości, służył w armii amerykańskiej, był studentem teologii oraz podróżował po świecie jako misjonarz. Z miłości do Polaków i ich kultury postanowił zostać w Polsce.

James podczas swojego pobytu w Warszawie zauważył, że wiele osób potrzebuje i chce polepszyć swój angielski, niezależnie od tego czy chodzi o biznes, podróże, studia, czy z jakiegokolwiek innego powodu. Zaobserwował potrzebę lepszej jakości lekcji angielskiego i aby móc zaspokoić te potrzeby, zdecydował się stworzyć takie usługi, które sprawią, że nauka będzie przyjemniejsza. 

James od jakiegoś czasu zastanawiał się, w jaki sposób mógłby stworzyć usługi nauki angielskiego nie tylko dla dorosłych, ale także dla polskich dzieci i młodzieży. Pewnego dnia koleżanka Jamesa, Magdalena zwróciła się do niego z pomysłem połączenia wiary z angielskim nauczaniem dzieci i młodzieży. James zasugerował, aby znaleźć imię rodzimego anglojęzycznego świętego i przypomniał sobie znaną, świętą pedagog z USA, Elżbietę Annę Seton. Znał osobiście wiele amerykańskich rodzin, które korzystają z popularnego i skutecznego nauczania w domu programem tej świetej. Pomagał również tym rodzinom w nauczaniu ich dzieci. Zdał sobie sprawę, że może to pomóc w nauce angielskiego polskim dzieciom i młodzieży, dostosowując program do ich potrzeb.  

James przystąpił do tworzenia St. Elizabeth Seton English School w Polsce and SetonSchool.PL aby udostępnić ten amerykański styl nauki angielskiego polskim dzieciom i młodzieży.

Close Menu
pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski
×
×

Koszyk